קווים לבחירת הריהוט במוסדות חינוך וגני ילדים

img778

קווים לבחירת הריהוט בגני ילדים ומוסדרות חינוך

גן ילדים הוא מקום שמח, מקום שהילדים אוהבים ללכת אליו מידי בוקר ולבלות בו יום שלם. צוות הגן, המשחקים, הקישוט והפעילות הן חלק הארי בשמחת החיים בגן. אולם, הבסיס מתחיל בבחירת ריהוט הגן – בעיצובו, בבטיחותו, יכולות האחסון, נוחות השימוש בו ועוד. במאמר זה נפרוש את הקווים המנחים לעיצוב גן ילדים שמח ומזמין.

יהם, מבססים את אופיים, רוכשים ידע וכו'. לכן, הקווים המנחים, המובילים אותנו בפיתוח הריהוט הבית ספרי הם נוחות משתמש, עיצוב יוצר גירוי ומעל הכל- בטיחות.

בחירת הצבעים לריהוט גני ילדים ומוסדות חינוך

בכל הנוגע לריהוט מוסדות חינוך בחירת הצבעים אינה נמדדת ב"צבעים שמחים" בלבד. צבעי פסטל שמחים אכן מהווים יסוד בעיצוב הריהוט, אולם לא רק. צבע עץ טבעי יוצר תחושה של חמימות, של בית, של רוגע. צבע בולט נוסף הוא הלבן. הלבן הוא צבע שמסמל ניקיון, תום, טוהר וכמו העץ, יוצר הרגשה של סביבה שקטה ובטוחה. הגן מחולק לאזורי פעילות אשר מדמים את סביבת ה"מבוגרים" ולכל חלק יש עיצוב מותאם. אם נחשוב על אזור מנוחת הצהריים בצהרונים, חשוב שהצבעים יהוו סביבה נעימה וחסרת גירויים. באזור הצעצועים והמשחקים, נשתמש בצבעים מלאי חיות ואנרגיה כמו אדום וצהוב.

חומרי גלם

חומרי הגלם שבהם עדיף להשתמש לריהוט מוסדות חינוך וריהוט גן הם עץ ופלסטיק משיקולי בטיחות, עמידות ונוחות לכל המשתמשים – הן צוות הגן והן הילדים. את הריהוט הכבד כמו הספריות, השולחנות, והארונות עדיף להכין מעץ. עץ הוא חומר יציב וכבד יותר מפלסטיק, מוצרי עץ עמידים לאורך שנים ועם אפשרות לחידושם כל מספר שנים. בפלסטיק נשתמש בריהוט קל ובעל שימוש תכוף כמו כיסאות. מוצרים אלו בגן ילדים זקוקים לניקוי תמידי. הפלסטיק הוא חומר זול יותר, קל מאוד לניקוי. הגן מנסה לדמות את סביבת המבוגרים, לכן, ישנה חשיבות לייצור המוצרים מחומר דומה ולו במרקם לזה שקיים בסביבת המבוגרים. מקרר צעצוע וארגז כלים למשל, נייצר מפלסטיק.

ריהוט בגובה העיניים (של הילדים כמובן)

ככלל, הריהוט במוסדות חינוך וגני ילדים חייב להיות נגיש ובטיחותי לילדים. ארוניות לעבודות היצירה למשל, צריכות להיות בעלות מגירות רחבות, אשר יוכלו להכיל את כמות הציורים, וכך גם מקומות האחסון, אשר חייבים להיות מותאמים לגובהם, נגישים ובטיחותיים עבור הילדים, על מנת שיוכלו להוציא ולהחזיר חפצים וצעצועים בקלות ובבטחה.

כיום, קיימות מגירות מפלסטיק, ללא ידית וללא מנגנוני מגירה. מגירות אלו הן בטיחותיות והסיכון הטמון בהן לטריקת המגירה על האצבע נמוכה לאין ערוך ממגירות רגילות.

כל אלו ועוד יוצרים את הגן המושלם. בא. ד מירז אנו בעלי ניסיון עשיר ומפותח בתחום ריהוט הילדים ורואים בעצמנו כחלק אינטגרלי מיצירת גן ילדים שמח ומזמין. נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ לכם בבחירת הריהוט לגן ילדים שלכם.

לפרטים נוספים תוכלו ליצור עמנו קשר בטלפון: 08-6610121

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן